Aktualności

NSP 2021 - do końca spisu zostały już tylko dwa tygodnie

Do końca Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 zostało tylko dwa tygodnie. Osoby, które jeszcze się nie spisały, powinny to zrobić jak najszybciej, ponieważ spis jest obowiązkowy.

Obowiązek ten wynika z ustawy, a odmowa udzielenia informacji w spisie powszechnym zagrożona jest grzywną.

Jeżeli ktoś nie spisał się sam przez internet (spis.gov.pl), bądź infolinię spisową (22 279 99 99), skontaktuje się z nim rachmistrz. Zgodnie z ustawą nie możemy odmówić rachmistrzowi udzielenia informacji.

Jubileusz 100-lecia urodzin

W dniu 02 września 2021r. odbył się niecodzienny jubileusz. Pani Stefania Smolińska - mieszkanka Zagórza obchodziła jubileusz 100 urodzin.

Jubilatkę odwiedził Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz Pan Ernest Nowak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Zagórzu Pan Czesław Łuc oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Zagórzu Pani Agnieszka Bar. Niewielu z nas ma możliwość obchodzenia setnych urodzin. Sto lat, to czas, który dla większości z nas wydaje się nie do osiągnięcia, to czas w którym zebrać można mnóstwo doświadczeń i mądrości, przeżyć wspaniałe chwile.  Dane było Pani Stefanii przeżyć cały wiek w naszej polskiej historii, doświadczyć trudów i radości z nim związanych. Pani Stefania, pomimo swojego zacnego wieku, cieszy się dobrą formą. Jubilatka z pewnością może być dumna myśląc o swoim życiu, które jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń.

Serdecznie gratulujemy tak pięknego Jubileuszu i jeszcze raz życzymy Pani Stefanii dużo zdrowia  na dalsze dni i lata, a zarazem bardzo dziękujemy rodzinie za tak miłe przyjęcie oraz za troskę i opiekę jaką otoczona jest Jubilatka.

Czytaj więcej: Jubileusz 100-lecia urodzin

Sterylizacja jest potrzebna !

Fundacja Wesoły Kundelek w Lesku wraz z Urzędem Miasta i Gminy Zagórz rozpoczyna akcję jesiennej sterylizacji i kastracji kotów.
Koszt sterylizacji kotki to 60 zł, a kocurka 30zł, resztę dopłaca Fundacja wraz z Urzędem Miasta i Gminy Zagórz.
Akcja rozpoczyna się od 10 września . Mamy miejsca na 30 kotek lub kocurków.
Prosimy o zapisy telefoniczne pod numerem 605823821 wew 1.

Bardzo prosimy o cierpliwość. Dziennie odbieramy ponad 100 telefonów i czas oczekiwania może się wydłużać.

Dziękujemy bardzo