Aktualności

Konsultacje społeczne w toku!

Zgodnie z Zarządzeniem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz nr 31/2021 trwają konsultacje społeczne dot. zmiany granic administracyjnych przez wyłączenie sołectwa Zahutyń z Gminy Zagórz oraz włączenia go do Miasta Sanoka.

Szczegółowe informacje wraz z ankietą znajdują się na Biuletynie Informacji Publicznej pod adresem: BIP (ires.pl)

Konkurs na Europejskie Drzewo Roku 2021 już się rozpoczął i potrwa przez cały luty!

Polskę reprezentuje lipa św. Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej (Wiejska dobrodziejka), laureatka jubileuszowego X konkursu na Drzewo Polski organizowanego przez Klub Gaja, która zdobyła rekordową liczbę 15 346 głosów.
Oprócz naszej lipy wśród finalistów znalazło się jeszcze 13 drzew z: Belgii, Bułgarii, Czech, Francji, Chorwacji, Włoch, Węgier, Holandii, Portugalii, Rosji, Słowacji, Hiszpanii i Zjednoczonego Królestwa.
W pierwszych trzech tygodniach będzie widać liczbę głosów oddanych na poszczególne drzewa, w ostatnim tygodniu już nie. Aby głos został zaliczony, należy zagłosować na dwa drzewa spośród 14 finalistów.
Głosujcie wszyscy na lipę św. Jana Nepomucena i jeszcze jedno z konkurencyjnych drzew. Przez pierwsze trzy tygodnie, gdy widać będzie liczbę głosów, wybierajcie jako drugie drzewo to z najmniejszą liczbą głosów!
Można głosować tylko raz z jednego adresu e-mail w trakcie całego konkursu.
Wystarczy wejść na www.treeoftheyear.org i zagłosować na lipę św. Jana Nepomucena oraz inne konkurencyjne drzewo. Pamiętajcie, że głos musi zostać potwierdzony kliknięciem linku wysłanego przez organizatorów konkursu. Preferowane głosowanie z prywatnych kont mailowych.
Zagłosuj na lipę św. Jana Nepomucena, namów innych, a oni niech namówią kolejne osoby. Sprawdź, czy zagłosowali!!!

Z poważaniem,
Marek Ćwiąkała
Dyrektor Biura PSST

View the embedded image gallery online at:
http://pop.zagorz.pl/index.php?limitstart=126#sigFreeIdd79bcabe5e

Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo – rusza kampania informacyjno-edukacyjna dla klientów ZUS

Coraz więcej osób pobiera świadczenia na konto bankowe. Jednak część klientów w dalszym ciągu decyduje, aby wypłaty z ZUS otrzymywać w gotówce. Jak wskazują badania przeprowadzone przez ZUS wśród tych osób, taka decyzja wynika w dużej mierze z braku wiedzy o tym jak korzystać z rachunku bankowego, a szczególnie z bankowości elektronicznej. Dzięki kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy upowszechnić wśród seniorów wiedzę na temat  korzyści, jakie daje konto w banku i jak bezpiecznie z niego korzystać.

Chcemy aby nasi klienci swobodnie i bez lęku korzystali z rachunków bankowych. Dysponowali swoimi pieniędzmi, nie narażając się na kradzież, oszustwa czy inne niebezpieczeństwa. Pobierali na konto swoje świadczenia, płacili  rachunki oraz robili  zakupy on-line. Wychodząc do sklepu czy apteki używali karty płatniczej. Bo rachunek bankowy jest bezpieczny i wygodny, a otrzymywanie świadczeń z ZUS na konto w banku pozwala na bezpieczny dostęp do nich, co jest szczególnie ważne w czasie pandemii.

Korzystaj z rachunku bankowego, otrzymuj świadczenia na konto i bądź bezpieczny!

W trakcie kampanii „Bezpiecznie, zdrowo, bezgotówkowo” chcemy pokazać  naszym klientom, że korzystanie z konta bankowego i bankowości elektronicznej jest łatwe. Nasi klienci dowiedzą się:

  • jakie korzyści daje posiadanie konta w banku,
  • jak założyć konto bankowe,
  • jak zmienić sposób wypłaty świadczeń w ZUS,
  • o czym muszą pamiętać, gdy korzystają z konta bankowego przez internet.

Informacje te zapewnią seniorom bezpieczeństwo w świecie, w którym trudno obejść się bez internetu. Umiejętność korzystania z internetu, bankowości elektronicznej i usług online ułatwia załatwianie codziennych spraw. Przez internet można załatwić sprawy w urzędach, robić zakupy, płacić rachunki czy kontaktować się z najbliższymi.

 

Szczegółowe informacje są dostępne na: https://www.zus.pl/o-zus/o-nas/kampania-bezpieczny-zdrowy-bezgotowkowy-

Wyłoniono Laureatów Konkursu “Podkarpacka Nagroda Samorządowa” 2020

Wręczenie laurów 20. edycji Konkursu Podkarpacka Nagroda Samorządowa odbyło się 8 lutego 2021 r. w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim. W związku z sytuacją epidemiczną odbyło się w reżimie sanitarnym. Statuetki dla najlepszego burmistrza, wójta i starosty wręczał komitet  w osobie Marszałka Województwa Podkarpackiego Władysława Ortyla, Wojewody Podkarpackiego Ewy Leniart oraz Kuratora Konkursu Pawła Zająca.

W kategorii Miasta nominowane do nagrody były następujące miasta:

  • Głogów Małopolski – Burmistrz Paweł Baj
  • Kolbuszowa  –  Burmistrz Jan Zuba
  • Rzeszów –  Prezydent Tadeusz Ferenc
  • Stalowa Wola – Prezydent Lucjusz Nadbereżny
  • Zagórz – Burmistrz Ernest Nowak

Laureatem w kategorii miasta jest Miasto i Gmina Zagórz – Burmistrz Ernest Nowak.

Więcej informacji na stronie: Poznaliśmy Laureatów Konkursu “Podkarpacka Nagroda Samorządowa” 2020 [FOTO] – Podkarpacka Nagroda Samorządowa (podkarpackie.com) 

View the embedded image gallery online at:
http://pop.zagorz.pl/index.php?limitstart=126#sigFreeId2a75873bfc