Aktualności

11 listopada - Święto Niepodległości

Zachęcamy mieszkańców do zaśpiewania hymnu 11 listopada w południe, w ramach akcji „Niepodległa do hymnu".
Pomimo obostrzeń epidemiologicznych chcemy podtrzymać tradycję, ale zachęcamy, by śpiewać z zachowaniem zasad dystansu społecznego, albo w domach, wraz z rodziną, współlokatorami i najbliższymi.
Narodowe Święto Niepodległości możemy także uczcić bez wychodzenia z domu. W południe 11 listopada Mazurek Dąbrowskiego wybrzmi na antenach najważniejszych polskich stacji radiowych i telewizyjnych, dzięki czemu możliwe będzie przyłączenie się do akcji „Niepodległa do hymnu” i zaśpiewanie w domu, na balkonie, na podwórku.

Zachęcamy również do skorzystania z przygotowanych przez Biuro Programu „Niepodległa” materiałów:

Słowa Hymnu Państwowego - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_grafika.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na głos - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_glos.pdf

Nuty Hymnu rozpisane na fortepian - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/2018/09/hymna4_nuty_fortepian.pdf

Nagranie Hymnu Państwowego  - https://niepodlegla.gov.pl/wp-content/uploads/mazurek_dabrowskiego.wav

 

Biuro Programu „Niepodległa”

Propozycja wsparcia finansowego w postaci – pożyczek płynnościowych dla mikro, małych i średnich przedsiębiorstw

Podkarpacki Fundusz Rozwoju Sp. z o.o. w celu wsparcia mikro, małych i średnich przedsiębiorstw (MŚP) z obszaru województwa podkarpackiego, przygotował propozycję wsparcia finansowego w postaci – Pożyczek płynnościowych.

Fundusz wprowadzając nowe pożyczki wychodzi naprzeciw oczekiwaniom naszych przedsiębiorców, którzy mocno odczuwają recesje i mają trudności związane z panującą pandemią. Aby maksymalnie ułatwić dostęp do tych pożyczek proponujemy możliwie szybką ścieżkę dostępu do finansowania. Nie wymagamy w tym przypadku od przedsiębiorcy przedstawiania zaświadczeń z ZUS i US ( jedynie oświadczenia), także nie jest konieczne robienie biznesplanu czy prognoz ( nie dotyczy pożyczki branżowej, gdzie będą wymagane prognozy).  Pożyczki te będą traktowane priorytetowo, tak aby maksymalnie skrócić czas na ich oczekiwanie. Także forma zabezpieczenia w głównej mierze oparta o weksel in blanco jest prosta i szybka w realizacji. Przedsiębiorca ubiegający się o te pożyczki musi jedynie wypełnić wniosek i zebrać dokumenty wymienione na naszej stronie.

 

Środki z Pożyczki mogą zostać przeznaczone na wydatki bieżące, obrotowe, w tym np.:

  • wynagrodzenia pracowników (w tym także składowe należne ZUS, US),
  • zobowiązania publiczno-prawne
  • spłatę zobowiązań handlowych, pokrycie kosztów użytkowania infrastruktury itp.,
  • zatowarowanie, półprodukty itp.,
  • wydatki niezbędne do zapewnienia ciągłości działania.

Z pożyczek finansowane są wydatki w kwotach brutto tj. z podatkiem VAT, bez względu na to czy Pożyczkobiorca ma prawną możliwość odzyskania naliczonego podatku VAT.

 

Pożyczki płynnościowe:

Czytaj więcej: Propozycja wsparcia finansowego w postaci – pożyczek płynnościowych dla mikro, małych i średnich...

Pomoc dla posiadaczy chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którzy ponieśli straty w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19

Do dnia 06.11.2020 r. posiadacze chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którym zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku spowodowanymi epidemią COVID-19, mogą składać wnioski o przyznanie pomocy finansowej.

Pomoc będzie udzielana posiadaczowi co najmniej:

  1. 50 sztuk chryzantem doniczkowych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku lub
  2. 200 sztuk chryzantem ciętych w fazie pełnej dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży według stanu na dzień złożenia wniosku.

O pomoc może ubiegać się posiadacz chryzantem będący mikroprzedsiębiorstwem, małym albo średnim przedsiębiorstwem w rozumieniu załącznika I do rozporządzenia Komisji (UE) nr 702/2014 z dnia 25 czerwca 2014 r. uznającego niektóre kategorie pomocy w sektorach rolnym i leśnym oraz na obszarach wiejskich za zgodne z rynkiem wewnętrznym w zastosowaniu art. 107 i 108 Traktatu o funkcjonowaniu Unii Europejskiej (Dz. Urz. UE L 193 z 1.7.2014, str.1), któremu zagraża utrata płynności finansowej w związku z ograniczeniami na rynku  spowodowanymi epidemią COVID-19.


Pomoc, przyznawana jest na podstawie...

Czytaj więcej: Pomoc dla posiadaczy chryzantem w pełnej fazie dojrzałości przeznaczonych do sprzedaży, którzy...

Informacja: e-Usługi Powiatu Sanockiego

Starostwo Powiatowe w Sanoku informuje o uruchomieniu w Wydziale Geodezji i Gospodarki Nieruchomości pakietu e-Usług, które umożliwiają załatwienie spraw w Urzędzie za pośrednictwem Internetu.

Oprócz działających już: Portalu mapowego (umożliwiającego przeglądanie mapy ewidencyjnej i mapy zasadniczej) i Portalu Geodety (usługi przeznaczonej dla wykonawców prac geodezyjnych), uruchomione zostały:

Portal Interesanta – skierowany do MIESZKAŃCÓW, FIRM …….. – usługa umożliwiająca zamawianie wypisów lub wyrysów z operatu ewidencyjnego oraz materiałów znajdujących się w Powiatowym Zasobie Geodezyjnym i Kartograficznym, takich jak: kopie map ewidencyjnych i zasadniczych, baz danych i raportów ewidencji gruntów i budynków, baz danych BDOT500 i GESUT… - z usługi można skorzystać logując się z wykorzystaniem Profilu Zaufanego, lub składając wniosek o założenie konta (wniosek do pobrania na stronie).

Z uwagi na stan pandemii COVID-19, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców i pracowników Urzędu zachęcamy do korzystania z e-usług i załatwianie spraw zdalnie, bez konieczności wizyty w Urzędzie.

Adres do e-usług: https://sanocki.webewid.pl/
W zakładce „Wnioski” znajdują się formularze wniosków o założenie konta.

Pod adresem:
https://sanocki.webewid.pl/dokuweb/doku.php znajdują instrukcje korzystania z portali

Wnioski o założenie konta należy przesyłać na adres: podgik@powiat-sanok.pl

Informacje na temat portali można uzyskać pod nr. tel. 134657606  lub mailowo: podgik@powiat-sanok.pl