Aktualności

LKS Czaszyn w B klasie!

Piłkarze LKS-u Czaszyn na zakończenie sezonu piłkarskiego sprawili swym kibicom miły prezent w postaci awansu do B klasy. W meczu wieńczącym tegoroczny cykl rozgrywek pokonali drużynę Pioniera Średnia Wieś rezultatem 2:1.

Mijający sezon okazał się dla piłkarzy z Czaszyna bardzo owocny. Z klasą C pożegnali się na pozycji lidera. Podopieczni trenera Jerzego Pietrzkiewicza na 26 wszystkich rozegranych spotkań aż 20 – krotnie zwyciężali odnotowując 5 remisów i zaledwie jedną porażkę. Końcowy układ tabeli spowodował, iż niedzielny (26 czerwca) mecz ze Średnią Wsią miał jedynie znaczenie prestiżowe. Choć w grze obu drużyn widać było już wakacyjne rozluźnienie, to spotkanie obfitowało w efektowne akcje i liczne sytuacje podbramkowe. Na listę strzelców po stronie gospodarzy ostatecznie wpisali się: Andrzej Łukowski (rzut karny w 43’ meczu) oraz Marek Kulig (75’ meczu).

Czytaj więcej: LKS Czaszyn w B klasie!

Młodzieżowa Rada Gminy wybrana!

P1030061ZAGÓRZ: W wyniku wyborów przeprowadzonych 17 czerwca wyłoniony został skład Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz. Co ciekawe na łączną liczbę 15 mandatów aż 5 przypadło przedstawicielkom płci pięknej.

Wybory odbywały się w trzech obwodach wyborczych pokrywającymi się z obwodami szkolnymi gimnazjów. Liczba wszystkich osób uprawnionych do głosowania wyniosła 444 osoby. Najwyższą frekwencję (71, 5 %) odnotowano w okręgu wyborczym nr 1 (Gimnazjum Nr 1 w Zagórzu). Nieco mniej wyborców (68,4%) głosowało w Gimnazjum w Tarnawie Dolnej. W zagórskiej „dwójce” do urn poszło 54,9% uprawnionych do głosowania. Łącznie oddano 292 głosy z czego 13 okazało się nieważnych. Mandaty do Młodzieżowej Rady Gminy Zagórz I kadencji wywalczyli:

Czytaj więcej: Młodzieżowa Rada Gminy wybrana!

Ostrzeżenie Meteorologiczne

Nazwa biura: Centralne Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW PIB Oddział w Krakowie
OSTRZEŻENIE Nr 34
Zjawisko/Stopień zagrożenia: Burze/1
Obszar: województwo podkarpackie
Ważność: od godz. 12:00 dnia 17.06.2011 do godz. 21:00 dnia 17.06.2011
Przebieg: Przewiduje się wystąpienie burz, podczas których opady deszczu wyniosą od 15 do 30 mm, a wiatr osiągnie w porywach do 60 km/h.
Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska: 80%

Ogłoszenie

Zarząd Województwa Podkarpackiego informuje o możliwości składania wniosków o przyznanie pomocy w ramach działania "Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju "objetego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich w zakresie operacji, które odpowiadają warunkom przyznania pomocy w ramach działania "Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej" oraz "Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorstw".

Czytaj więcej: Ogłoszenie