Aktualności

SPOTKANIE AUTORSKIE

olchowa_plakatokMiejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Zagórzu zaprasza 2 czerwca 2011 r. (czwartek)
o godz. 16.00 na spotkanie z Tomaszem Litwinem, autorem książki Olchowa. Wieś i jej mieszkańcy do końca XX wieku. Spotkanie poprowadzi dr Joanna Kułakowska-Lis.

Świetlica wiejska w Tarnawie Górnej

Serdecznie zapraszamy

Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę

Tydzień bibliotek, który w tym roku przebiegał od hasłem „ Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę" w zagórskiej bibliotece był pełen ciekawych propozycji, w których uczestniczyli nasi czytelnicy.

19.05_-_Jak_powstaje_ksika_w_komputerze_5_klasa_SP_Nr_1ok

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od przyjęcia w poczet czytelników dzieci najmłodszych. Uroczyste pasowanie pierwszo i drugoklasistów odbyło się 12 i 16 maja 2011 roku w czytelni MGBP Zagórzu. Najmłodsze grupy miały okazję zapoznać się z zagórską biblioteką a w szczególności z Odziałem dla dzieci, jego zbiorami i zasadami korzystania z księgozbioru. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i oczywiście legitymacje biblioteczne. Do najmłodszych skierowany był również konkurs plastyczny zatytułowany „Zaczarowany świat", którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w dniu pasowania na czytelnika. Podobne pasowanie przebiegało w filiach naszej biblioteki. Dzieci w Czaszynie na tę okazję przygotowały krótką inscenizację o książce, mamy upiekły ciasto. W Mokrem przebierały się w bajkowe postaci a wszędzie obdarowane zostały słodyczami.

Czytaj więcej: Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę