Aktualności

❗WAŻNY❗ KOMUNIKAT ORGANIZACYJNY.

W piątek 13 sierpnia br. odbędzie się podsumowanie projektu „Otwieramy wrota Karpat. Dziedzictwo kulturowe łuku karpackiego w nowej odsłonie ”, połączone z uroczystym oddaniem do użytku SKWERU PAMIĘCI OBROŃCÓW WĘZŁA ZAGÓRSKIEGO Z 1918 r. Uroczystości o godz. 12.00. zainauguruje Msza Święta w intencji Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918 r. (Kościół parafialny pw. Wniebowzięcia NMP w Zagórzu) Następnie ok. godz. 13.00 kolumna uczestników uroczystości przy asyście kompanii honorowej 5 BATALIONU STRZELCÓW PODHALAŃSKICH w Przemyślu i akompaniamencie Zagórskiej Kolejowej Orkiestry Dętej przemaszeruje ul. Piłsudskiego (ZAJMUJĄC PRAWY PAS JEZDNI) do Skweru Pamięci Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918 r. (obok Przychodni Zdrowia w Zagórzu, ul. Piłsudskiego 4) Od godzin porannych 13 sierpnia br. do zakończenia uroczystości na skwerze (ok. godz.15.00) PARKING PRZYLEGŁY bezpośrednio DO SKWERU BĘDZIE WYŁĄCZONY Z UŻYTKOWANIA. W tym czasie ruchem pojazdów i pieszych w obrębie Przychodni Zdrowia będą kierować służby porządkowe. Zwieńczeniem oficjalnej części uroczystości będzie impreza kulturalna na terenie OSIR "Zakucie" (gwiazda wieczoru Zespół Baciary ) Zapraszając do uczestnictwa we wszystkich punktach programu imprezy prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do zaleceń służb porządkowych.

UWAGA!! UTRUDNIENIA NA DROGACH NA TERENIE GMINY ZAGÓRZ

Jutro tj. 11.08.2021 przez Gminę Zagórz będzie przejeżdżał wyścig kolarski Tour de Pologne. W godzinach +/- 12:30-14:00 nastąpi całkowite zamknięcie wszystkich dróg głównych i dojazdowych na trasie wyścigu. Jeżeli chodzi o naszą gminę to będzie to odcinek Zahutyń - Zagórz - Tarnawa Dolna - Tarnawa Górna - do zjazdu na "Gruszkę". Prosimy o zachowanie ostrożności i stosowanie się do poleceń służb porządkowych.

Zaproszenie na imprezę kulturalną

Już w piątek 13 sierpnia, nastąpi uroczyste podsumowanie projektu realizowanego przez Gminę Zagórz w ramach Programu Interreg Poland - Slovakia. Wydarzenie objęte Honorowym Patronatem przez Ministra Ministerstwo Obrony Narodowej dedykowane jest Pamięci Obrońców Węzła Zagórskiego z 1918 r. Po części oficjalnej przewidziano imprezę kulturalną, którą zwieńczy koncert Zespół Baciary. A zatem do zobaczenia w Zagórzu - Gościnnej Bramie Bieszczadów

Konkursy PL-BY-UA 2014-2020

                                                                                                                                                                      

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w konkursach organizowanych przez Program Współpracy Transgranicznej Polska-Białoruś-Ukraina 2014-2020.  Konkursy skierowane są do wszystkich chętnych, a każdy znajdzie dla siebie interesującą tematykę.

Zadania są proste, a nagrody atrakcyjne!

Więcej informacji można znaleźć tutaj.