Aktualności

Punkty Spisowe w miejscowościach Czaszyn i Poraż

Już w najbliższą niedzielę 25 lipca w  miejscowościach Czaszyn i Poraż przygotowane zostaną punkty spisowe. Zapraszamy mieszkańców:
- Czaszyn - 25 lipca br (niedziela)  Dom Kultury w Czaszynie godz. 8.00-13.00
- Poraż - 25 lipca br (niedziela)  Dom Strażaka w Porażu godz. 8.00-13.00   

Przypominamy, że udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021 jest obowiązkowy i trwa do 30 września br. Pamiętajmy, że aby przystąpić do ankiety należy przygotować PESEL wszystkich domowników. Prosimy też o zachowanie reżimu sanitarnego (maseczki).

Uchwała Antysmogowa dla Podkarpacia

Od 1 czerwca 2018 r. na terenie województwa obowiązuje uchwała nr LII/869/18 Sejmiku Województwa Podkarpackiego z dnia 23 kwietnia 2018 r. w sprawie wprowadzenia na obszarze województwa podkarpackiego ograniczeń w zakresie instalacji, w których następuje spalanie paliw (uchwała antysmogowa), której celem jest ograniczenie tzw. niskiej emisji z sektora komunalno-bytowego, będącej główną przyczyną przekroczeń norm jakości powietrza w naszym województwie. W efekcie uchwały, do końca bieżącego roku, mieszkańcy naszego województwa powinni wymienić stare kotły na paliwo stałe, tj. mające ponad 10 lat i pozaklasowe (poniżej 3 lub 4 klasy wg normy PN-EN 303-5:2012). Na ten cel można pozyskać dotację w ramach programu „Czyste Powietrze”, w ramach którego oferowane są dotacje do wymiany kotłów, montażu OZE oraz termomodernizacji budynków jednorodzinnych, więcej informacji: 13 46 22 062  w.52

Konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego i Urząd Miasta i Gminy Zagórz zapraszają na konsultacje dotyczące Funduszy Europejskich.

Podczas dyżuru w urzędzie mieszkańcy gminy (osoby fizyczne, przedsiębiorcy, stowarzyszenia, JST) będą mogli uzyskać informacje na temat możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich. Jeśli poszukujesz środków na rozwój lub założenie działalności gospodarczej, chcesz uczestniczyć w szkoleniach, dowiedzieć się czy Twój pomysł ma szansę na otrzymanie dofinansowania przyjdź na spotkanie z Konsultantem Funduszy Europejskich. Z indywidualnej pomocy konsultanta będzie można skorzystać 30 lipca 2021 r. (piątek) w godzinach od 10:00 do 13:00 w Urzędzie Miasta i Gminy w Zagórzu. Celem akcji jest ułatwienie mieszkańcom dostępu do informacji i wiedzy dotyczącej możliwości wsparcia z Funduszy Europejskich oraz pomoc w sprawnej realizacji projektów.

Zapraszamy również do kontaktu z Lokalnym Punktem Informacyjnym Funduszy Europejskich w Sanoku.

Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Sanoku

Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego

Rynek 18, 38-500 Sanok

tel. 798 771 215, 798 771 640

zapytaj@podkarpackie.pl

www.fundusze.podkarpackie.pl

Informacja „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

Informacja „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej”

W związku z zamiarem ubiegania się przez Gminę Zagórz o dotację w ramach programu priorytetowego pn.: „Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej” ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki, zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przekazywania informacji w zakresie gotowych do odbioru ilości odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag, wytworzonych przez gospodarstwo rolne.

W ramach realizacji przedsięwzięcia nie są kwalifikowane koszty zbierania odpadów od rolników. Rolnicy we własnym zakresie zobowiązani będą dostarczyć wyżej wymienione odpady pochodzące z produkcji rolniczej do miejsca wskazanego przez gminę.

Wszystkich zainteresowanych prosimy o wypełnienie i przesłanie załączonego wniosku drogą mailową na adres urzad@zagorz.pl lub dostarczenie do siedziby Urzędu Miasta i Gminy w Zagórzu, Kancelaria Ogólna (parter) do 5 sierpnia 2021 r. (czwartek). Informacje na  temat naboru dostępne pod nr tel.: 13 46 22 062 w. 52.

Zadanie będzie realizowane pod warunkiem pozyskania przez Gminę Zagórz dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wniosek do pobrania:

wniosek_z_zalacznikiem.doc