Badmintonowe sukcesy UKS Czaszyn

badmintonCZASZYN/STRASZĘCIN: W ubiegłym tygodniu Zespół Szkół w Straszęcinie był gospodarzem Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Szkoła Podstawowa w Czaszynie wprowadziła do grona finalistów zarówno drużynę dziewcząt jak i chłopców. W ścisłym finale znalazły się też dziewczęta z SP 4 w Sanoku.

W zawodach wzięło udział po osiem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Chłopcy, w składzie: Szymon Jaworski, Łukasz Jaworski i Bartek Osenkowski, po trzech meczach grupowych, uplasowali się ostatecznie na piątym miejscu.

Podobny wynik zanotowały dziewczęta z SP 4 w Sanoku, ale w obu przypadkach niewiele brakło do awansu do strefy medalowej. Osiągnęły ją dziewczęta na co dzień trenujące w sekcji badmintona UKS Czaszyn. Ilona Kulig i Magda Penar pewnie pokonały w grach grupowych zespoły SP Kopcie i SP 6 Ropczyce, ulegając tylko późniejszym triumfatorkom ze Szkoły Podstawowej w Straszęcinie. W półfinale po zaciętej i wyrównanej walce uległy nieznacznie przeciwniczkom z SP 13 w Mielcu, by w meczu o III miejsce zdecydowanie pokonać rywalki z SP 3 Tarnobrzeg.

Udany występ w Finale drużyn z Czaszyna i Sanoka, potwierdził ich przynależność do ścisłej czołówki w województwie w tej zyskującej sobie coraz większą popularność dyscyplinie sportu.

Na zdjęciu: trener Paweł Stefanowski w towarzystwie Magdy Penar i Ilony Kulig – brązowych medalistek Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie