Majówkowy bal Seniorów

bal_senioraZAGÓRZ: Niemal 100 osób bawiło się w miniony czwartek podczas Majówki w której wzięli udział członkowie Związku Emerytów i Rencistów, kombatanci, inwalidzi oraz podopieczni  Miejsko-Gminnnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Zagórzu.

Na bal majówkowy w sali OSP, zorganizowany przez Burmistrza Ernesta Nowaka i Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej, jak co roku przybyło liczne grono Seniorów. Po krótkich przemówieniach Burmistrza   Ernesta

Nowaka i Dyrektora MGOPS Sylwii Drozd zaserwowano pierwszą strawę – ku zdziwieniu szanownych gości - strawę duchową. „Pierwsze danie” przybrało postać Grupy Teatralnej „Teza” pod kierownictwem Joanny Pisuli. Młodzi artyści przedstawili spektakl „Tektonika uczuć” na podstawie książki Erica-Emmanuela Schmitta o tym samym tytule. Po zakończeniu spektaklu aktorzy zebrali   gromkie brawa. Uczestnicy imprezy kolejną dawkę energii przyjęli już w postaci gorącego posiłku. Tak przygotowani od strony duchowej jak i fizycznej mogli rozpocząć zabawę okraszoną   muzyką i śpiewem w wykonaniu zespołu muzycznego „Kremenaros” działającego pod kierownictwem Juliusza Pałasiewicza.

Impreza była okazją do integracji środowiska emerytów i rencistów wymiany doświadczeń i poglądów – „Rozmowy podczas takich spotkań pokazują codzienność naszych dziadków i babć. Można dowiedzieć się z jakimi przeciwnościami losu się zmagają. Jak trudno im się odnaleźć w dzisiejszej rzeczywistości. Razem łatwiej szukać rozwiązań i wyciągać wnioski. Takie spotkania są dla mnie cennym źródłem wiedzy o różnego rodzaju problemach naszych seniorów a z drugiej strony przynoszą mi dużo radości”. – mówi Burmistrz Zagórza Ernest Nowak.

Biesiadowanie trwało do późnych godzin nocnych. Goście opuszczali salę w wyśmienitych nastrojach, żegnając się tradycyjnym już pozdrowieniem – „do przyszłego roku”.