Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam-wchodzę

Tydzień bibliotek, który w tym roku przebiegał od hasłem „ Biblioteka zawsze po drodze, nie mijam - wchodzę" w zagórskiej bibliotece był pełen ciekawych propozycji, w których uczestniczyli nasi czytelnicy.

19.05_-_Jak_powstaje_ksika_w_komputerze_5_klasa_SP_Nr_1ok

Tegoroczne obchody rozpoczęły się od przyjęcia w poczet czytelników dzieci najmłodszych. Uroczyste pasowanie pierwszo i drugoklasistów odbyło się 12 i 16 maja 2011 roku w czytelni MGBP Zagórzu. Najmłodsze grupy miały okazję zapoznać się z zagórską biblioteką a w szczególności z Odziałem dla dzieci, jego zbiorami i zasadami korzystania z księgozbioru. Wszystkie dzieci otrzymały pamiątkowe dyplomy, drobne upominki i oczywiście legitymacje biblioteczne. Do najmłodszych skierowany był również konkurs plastyczny zatytułowany „Zaczarowany świat", którego rozstrzygnięcie i wręczenie nagród odbyło się w dniu pasowania na czytelnika. Podobne pasowanie przebiegało w filiach naszej biblioteki. Dzieci w Czaszynie na tę okazję przygotowały krótką inscenizację o książce, mamy upiekły ciasto. W Mokrem przebierały się w bajkowe postaci a wszędzie obdarowane zostały słodyczami.

   Młodzież gimnazjalna 9.05.2011 r. miała okazję uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez pana Zbigniewa Osenkowskiego, na których nasz słynny grafik pokazywał techniki sporządzania ekslibrisów. Uzdolnieni plastycznie uczestnicy warsztatów wyszli ze spotkania z własnoręcznie wykonanymi znakami bibliotecznymi.

     Kolejne, również bardzo ciekawe i udane spotkanie odbyło się 12 maja. Pierwsze klasy gimnazjum Nr 1 w Zagórzu poznawały dziennikarski fach. O swojej pracy opowiadał młodzieży (prawie 2 godziny) pan Krzysztof Kamiński dziennikarz, reporter, popularyzator medycyny naturalnej, autor książek o Ojcu Klimuszko.

   Piotr Kinel i Joanna Kułakowska-Lis pokazywali piątoklasistom, w jaki sposób za pomocą programów komputerowych projektuje się i tworzy stronę graficzną książki. Multimedialny pokaz profesjonalnego programu graficznego spotkał się z żywym zainteresowaniem wśród młodzieży.

Ponadto w tygodniu bibliotek odbyły się również warsztaty plastyczne, na których, tym razem powstawały ozdoby cukiernicze. Ozdoby cukiernicze, ponieważ już pod koniec maja spotkanie autorskie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, autorką „ Cukierni pod Amorem”, która już zapowiedziała, że na spotkaniu będzie nie tylko o książkach, ale i o słodkich przepisach.

   W myśl tegorocznego hasła „ Biblioteka zawsze po drodze- nie mijam, wchodzę” serdecznie zapraszamy, zajrzyjcie państwo do nas a każdy z was na pewno coś ciekawego dla siebie znajdzie.

9.05_-_Jak_powstaje_exlibrisok  12.05_-_Uczniowie_pierwszej_klasy_SP_Nr_2nowymi_czytelnikami_bibliotekiok

16.05_-Pasowanie_na_czytelnika_2_klasy_SP__Nr_2_oraz_rostrzygnicie_konkursu_rysunkowegook  12.05_-_W_zawd_dziennikarski_wprowadza_modzie_z_Gimnazjum_Nr_1_dziennikarz_Krzysztof_Kamiskiok.