Spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk

Magorza_Gutowska-Adamczyk_017ok25 maja gościem zagórskiej biblioteki była autorka Cukierni pod Amorem – Małgorzata Gutowska – Adamczyk. Na spotkanie z autorką przybyła młodzież gimnazjalna i członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki, działającego przy MGBP. Spotkanie odbyło się w bardzo miłej i sympatycznej atmosferze. Autorka z wielkim zainteresowaniem opowiadała młodym czytelnikom o cierpliwości, dyscyplinie, inwestowaniu w siebie, w swoją przyszłość, o ciągłej pracy nad sobą.

Podkreślała jak ważne jest w życiu czytanie książek, dzięki którym ciągle wzbogacamy swoje życie, słownictwo i przeżywamy wiele przygód oraz wzruszeń. Pani Małgorzata mówiła również, że decyzję o pisaniu podjęła już w czwartej klasie szkoły podstawowej. Jednak zanim ukazała się jej debiutancka książka – dla młodzieży upłynęło wiele lat, ponieważ musiała dojrzeć do pisania. Wcześniej zajmowała się pisaniem scenariuszy do seriali telewizyjnych. Natchnienia do pisania nowych powieści szuka w ludziach, których spotyka na swojej drodze, i których lubi, ponieważ utwierdzają ją w tym, że to co robi ma sens. Bardzo interesujące dla autorki jest tworzenie nowych postaci, które w pewnym momencie zaczynają ożywać i zyskują swoje życie. Podczas spotkania zachęcała młodych czytelników do wzięcia udziału w konkursie, w którym wystarczy przeczytać powieść - 220 linii i napisać recenzję do niej. Główną nagrodą są książki, które otrzymuje szkoła o wartości pięciu tysięcy złotych. Na zakończenie spotkania zrobiło się bardzo słodko, wszyscy uczestnicy spotkania zostali poczęstowani ciastkami, które przywiozła ze sobą autorka.

Magorza_Gutowska-Adamczyk_006okMagorza_Gutowska-Adamczyk_027okMagorza_Gutowska-Adamczyk_057okMagorza_Gutowska-Adamczyk_066ok