Dzień Ziemi - uroczysta akademia w Szkole Podstawowej w Czaszynie

22 kwietnia jest obchodzony na całym świecie jako  Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi.  Ponieważ w tym roku była to niedziela, uroczystości w naszej szkole zaplanowaliśmy na 25 kwietnia.

 Na ten dzień uczniowie klasy piątej Szkoły Podstawowej w Czaszynie przygotowali przedstawienie na temat życia w naszej miejscowości kilkadziesiąt lat temu.  Dzieci pod opieką Pani Marii Błażowskiej i Pana Pawła Stefanowskiego  pokazały, że mieszkańcy Czaszyna  - na wiele lat przed tym jak ekologia zaczęła być modna – potrafili w sposób ekologiczny uprawiać rolę, zbierać plony, przetwarzać je, czy przygotowywać zdrowe posiłki.  Dzieci, rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście z zainteresowaniem oglądali przebieg żniw i zwyczaje związane ze zbiorem plonów, pieczeniem chleba i spożywaniem posiłków. 

Swoistego uroku dodał przedstawieniu chwilowy brak prądu – dzieci musiały dokończyć przedstawienie bez użycia  mikrofonów i podkładów muzycznych – z  czym doskonale sobie poradziły.

Na zakończenie Pani Dyrektor i zaproszeni goście wręczyli nagrody i upominki uczniom, którzy zajęli czołowe miejsca w wielu projektach ekologicznych prowadzonych wiosną w naszej szkole.