Informacja o pracy rachmistrzów spisowych

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - Informacja o pracy rachmistrzów spisowych

Urząd Miasta i Gminy w Zagórzu informuję, że od 17 maja br. swoją pracę przez telefon rozpoczęli rachmistrzowie spisowi. Będą dzwonić wyłącznie z numeru 22 828 88 88.

Jeśli podejrzewasz, że ktoś podszywa się pod rachmistrza, pamiętaj, że możesz sprawdzić tożsamość rachmistrza na infolinii spisowej pod numerem 22 279 99 99, poprzez aplikację dostępną na stronie https://rachmistrz.stat.gov.pl/ lub w Urzędzie Miasta i Gminy Zagórz pod numerem 13 46 22 062. Jeśli zweryfikowałeś rachmistrza i jesteś pewien, że dzwoni do Ciebie w celu przeprowadzenia spisu, pamiętaj, że zgodnie z ustawą nie możesz odmówić podania mu danych.Rachmistrz nie zapyta Cię o zarobki, oszczędności, cenne przedmioty w domu, numer konta, PIN do karty czy dane logowania do bankowości internetowej. Takich pytań w formularzu spisowym nie ma! Jeśli je usłyszysz - to może wskazywać na próbę wyłudzenia danych. Sprawę należy niezwłocznie zgłosić na policję.

Apelujemy o ostrożność. Pomóżmy również osobom starszym bezpiecznie zrealizować obowiązek spisowy.

Oprócz NSP 2021, statystyka publiczna prowadzi również inne badania ankietowe, zatem ankieterzy mogą również dzwonić do respondentów z różnymi pytaniami.