Szkolne wieści

Podsumowanie projektu

W grudniu Szkoła Podstawowa w Czaszynie zakończyła realizację projektu "Przez zabawę do nauki matematyki" finansowanego przez Fundację mBank.

Na apelu przypomniano działania podejmowane w ramach tego projektu, ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów, zaprezentowano nagrodzone prace oraz wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu "Układamy Radosne sześciany".

Dzięki realizacji projektu szkoła zakupiła dużo atrakcyjnych gier logicznych i strategicznych oraz układanek, z których dzieci bardzo chętnie korzystają. Sprzyja to rozwijaniu wyobraźni, kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, przewidywania i wyciągania wniosków.

Uczniowie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki i VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Projektowali i wykonywali matematyczne gry, puzzle, karty i domina. Poznali zasady tworzenia zabaw i gier w aplikacji Learning Apps oraz pracę z awatarem Voki. Przeprowadzono wiele ciekawych konkursów. Wszystkie te działania sprzyjały uczeniu się matematyki poprzez zabawę. Zdobyte wiadomości i umiejętności będą procentować w kolejnych latach nauki.

Wprawdzie projekt "Przez zabawę do nauki matematyki" dobiegł końca, ale już teraz myślimy o kolejnym...

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu

Misie ratownisie

Szkoła Podstawowa w Czaszynie przyłączyła się do akcji ,,Misie ratownisie.”. Zadaniem było zebranie jak największej ilości pluszaków. Zostaną one przekazane do jednostek Straży Pożarnych, zespołów Ratownictwa Medycznego i innych służb, by były wsparciem dla najmłodszych poszkodowanych w wypadkach.

Efektem  zbiórki  jest zgromadzenie w naszej szkole ponad  trzystu pluszowych maskotek. Dziękujemy bardzo wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy zdecydowali się na oddanie własnych pluszaków dla innych dzieci.

Uczniowie SP w Porażu najliczniej nagrodzoną grupą.

W Domu Kultury "Gagatek" w Sanoku miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu literacko-plastycznego "List do Św.Mikołaja". Wzięło w nim udział 112 osób, w tym ośmioosobowa reprezentacja SP w Porażu. Trójka z klasy I, przygotowana przez panią Danutę Marczak oraz piątka reprezentantów klas IV-VII, podopiecznych pani Joanny Pisula. I ...i cała ta cudowna grupa została wyróżniona. Brawo, brawo. Okazuje się po raz kolejny, że nie brakuje wśród nas zdolnych literatów i plastyków.


Wyróżnienia trafiły w ręce:
Kacpra Kruczka
Marysi Pilch
Filipa Izdebskiego z klasy I

Martyny Bil
Dawida Tomczewskiego
Oli Kruczek z klasy VII
Miłosza Bańczaka z klasy VI
Jakuba Gocka z klasy V.

Jesteśmy z was dumni.

 Materiał nadesłany.

Gimnazjum w Zagórzu najlepsze w wojewódzkim Konkursie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

1 grudnia br. odbył się uroczysty Finał XXV edycji konkursu i programu "Zachowamy piękno i walory przyrodnicze Bieszczadów”. W konkurencji zespołowej bezkonkurencyjny okazał się zespół z  Gimnazjum w Zagórzu, w składzie: Sara Jaworska, Aleksandra Semen  i Jan Stawiarski, który zdobył  główną nagrodę i I miejsce w konkursie.

W konkurencji indywidualnej również nie daliśmy szans konkurencji zdobywając w pięknym stylu: I miejsce - Sara Jaworska i II miejsce -  Ola Semen.

Warto dodać, że od 15 lat podopieczni p. Krystyny Witowicz są w ścisłej czołówce finału Konkursu, który od 5 lat odbywa się pod honorowym patronatem podkarpackiego Kuratora Oświaty.

W sali widowiskowej Ustrzyckiego Domu Kultury zasiadło ok. 220 uczniów z 14 gimnazjów, nauczyciele oraz zaproszeni goście. Uczniowie naszego Gimnazjum zostali również zaproszeni aby, jak co roku swoim występem uświetnić uroczysty finał i rozładować stres i emocje związane z konkursowymi zmaganiami. W przerwach pomiędzy poszczególnymi etapami konkursu m.in. Julia Myćka oraz Julita Kozubek i Szymon Marszałek przygotowali dla zgromadzonej publiczności piękny koncert muzyczny. W ich wykonaniu usłyszeliśmy m.in. piosenki: „Latawce dmuchawce wiatr”, „Bieszczady” i „Rzeka marzeń”.

Czytaj więcej: Gimnazjum w Zagórzu najlepsze w wojewódzkim Konkursie Bieszczadzkiego Parku Narodowego

JAKUB NAGRODZONY W OGÓLNOPOLSKIM KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM.

Dnia 09.12.2017 r. w siedzibie Bieszczadzkiego Parku Narodowego w Ustrzykach Górnych, odbyło się wręczenie nagród i podsumowanie VII Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego pt: "Różnorodność Biologiczna i Krajobrazowa Bieszczadzkiego Parku Narodowego".

Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach wiekowych: do lat 19 oraz od 20
wzwyż. Na konkurs wpłynęło 420 fotografii nadesłanych przez 75 uczestników.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej oraz Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Środowiska i Głównego Konserwatora Przyrody.

 Wśród nagrodzonych osób w kategorii do lat 19 znalazł się również uczeń Szkoły Podstawowej w Zagórzu, Jakub Mielnik który otrzymał wyróżnienie za pracę pod tytułem "Śniegiem malowane". Natomiast prace Miłosza Krzywdy również ucznia Szkoły Podstawowej w Zagórzu znalazły się wśród 55 prac prezentowanych na wystawie w Bieszczadzkim Parku Narodowym.

Szkołę Podstawową w Zagórzu w konkursie reprezentowało 5 uczniów.

Uczniowie biorący udział w konkursie na co dzień uczęszczają na koło fotograficzne prowadzone przez pana Artura Krzywdę, nauczyciela informatyki i techniki.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

List do Św. Mikołaja- ODK Gagatek

W środę 13 grudnia w Osiedlowym Domu Kultury „ Gagatek” w Sanoku zostały wręczone nagrody w konkursie „ List do Świętego Mikołaja”. Wszyscy chętni uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wzięli udział w konkursie. Jest nam ogromnie miło, że komisja konkursowa wyróżniła prace naszych uczniów. Pauliny Krzysik klasa 1, Wiktora Jaworskiego, Oliwii Rutkowskiej i Mateusza Wosachło klasa 3.
Dzieci pracowały pod kierunkiem pani Anny Stawarz i pani Beaty Iwanowskiej.

 

Szkolne warsztaty artystyczne

Grudzień to odpowiedni czas na rozpoczęcie przygotowań do obchodów Świąt Bożego Narodzenia. Uczniowie klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami Beatą Iwanowską i Anną Stawarz zorganizowali szkolne warsztaty artystyczne. Przy dźwiękach kolęd dzieci wykonały pomysłowe kartki świąteczne, w których napiszą życzenia dla swoich bliskich. Te zajęcia sprawiły wszystkim wielką frajdę, pobudziły wyobraźnię twórczą, wprowadziły w świąteczny nastrój. Warsztaty były kolejną, doskonałą okazją do integracji naszej szkolnej społeczności. Niektóre z dzieci tę twórczą aktywność przeniosły na grunt rodzinny. Przykładem niech będzie Julia Latusek, która razem z mamą  upiekła pachnące, świąteczne pierniczki. Poczęstowała nimi całą klasę- niech to będzie zachęta dla innych dzieci i rodzin. Zapraszamy do galerii zdjęć.