Szkolne wieści

Pani Beata Iwanowska- Nauczyciel na Medal

Dnia 9 grudnia 2017 roku w Rzeszowie odbyła się Konferencja Edukacyjna połączona z galą wręczenia nagród w plebiscycie Nauczyciel na Medal 2017 Województwa Podkarpackiego . Miło nam poinformować, że pani Beata Iwanowska, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu w kategorii Nauczyciel Klas I-III zajęła I miejsce w powiecie sanockim oraz VI w województwie. Jest to ogromny sukces nauczycielki i naszej małej szkoły. Warto podkreślić, że w konkursie brało udział 500 nauczycieli. Panią Beatę do konkursu zgłosiła mama ucznia klasy III pani Aneta Szczepek. Dzięki zaangażowaniu obecnych uczniów i tych, którzy opuścili progi naszej szkoły oraz rodziców i przyjaciół pani Beata odniosła sukces. W tym miejscu pani Beata Iwanowska składa serdeczne podziękowania wszystkim życzliwym, którzy oddali na nią swój głos. Jeszcze raz składamy serdeczne gratulacje, jest to piękne wyróżnienie za ponad 30 letnią pracę pedagogiczną w naszej szkole.

Osiągnięcia w konkursach etap gminny i powiatowy

Uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu: Ewa Barzycka i Mateusz Szczepek otrzymali wyróżnienie w Rejonowych Eliminacjach Konkursu  Literatura i Dzieci pod hasłem „ Dzień bez komputera”. Mateusz recytował wiersz,  Ewa śpiewała piosenkę. Dzieci przygotowała pani Beata Iwanowska.

30 listopada w Zagórzu odbyła się uroczysta gala podsumowująca Gminny Konkurs Piosenki Patriotycznej „ Dotknij historii…”. Z radością informujemy, że Ewa Barzycka uczennica Szkoły Podstawowej w Zahutyniu otrzymała dyplom i nagrodę za zajęcie II miejsca. Uczennicę przygotowała pani Beata Iwanowska.

Miło nam poinformować, że w I Gminnym Konkursie literacko- plastycznym  „List do Świętego Mikołaja”,  uczeń klasy III Mateusz Szczepek otrzymał wyróżnienie. Wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wykonali prace plastyczne i napisali list. Zgodnie z regulaminem do Poraża zostały przekazane dwie prace - Mateusza Szczepka i Julii Szczupaczyńskiej. Mateuszowi gratulujemy wyróżnienia a Julce udziału w konkursie. Prace zostały wykonane pod kierunkiem pani Beaty Iwanowskiej.

Z kolei w Osiedlowym Domu Kultury „Gagatek” w Sanoku,  13 grudnia nastąpi finał konkursu literacko – plastycznego „List do Św. Mikołaja”. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Zahutyniu  również przystąpili do tego konkursu. Komisja wyróżniła 4 prace wykonane przez dzieci z klasy I i III pod kierunkiem wychowawców: Pani Iwanowskiej i Pani Stawarz.

Uczniom i nauczycielom składamy serdeczne gratulacje!.

Odwiedziny Świętego Mikołaja w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Jak co roku w grudniu w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyło się uroczyste spotkanie ze Świętym  Mikołajem.  Gościa witały wspólnie dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klas I-III. Dzieci z niecierpliwością nasłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które świadczyły o tym, że zbliża się nikt inny jak tylko upragniony gość. Gdy tylko Mikołaj wszedł do sali, na buziach wszystkich  pojawiły się uśmiechy i radość,  u niektórych zdziwienie. Oprócz worka prezentów, Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu, rozmawiał z dziećmi, zachęcał aby były grzeczne, słuchały rodziców i pań w przedszkolu. Zanim Mikołaj przystąpił do rozdania prezentów, każda grupa zaprezentowała część artystyczną, były wesołe piosenki i wiersze. Po występach nadszedł najbardziej oczekiwany  przez dzieci  czas –  rozdanie prezentów!  Następnie  dzieci podziękowały i pożegnały Mikołaja.  Szkoda tylko, że ten wyjątkowy gość odwiedza nas jeden raz w roku… Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do tak sympatycznego dnia w naszej  małej społeczności szkolnej.

„Józef Piłsudski… dotknij historii”

Sejm RP ustanowił rok 2017, rokiem sześciu Patronów. W uznaniu wielkich zasług dla Polski, w tym zacnym gronie znalazł się także marszałek Józef Piłsudski. Informacja ta stała się  inspiracją dla nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej w Zagórzu do zaplanowania szeregu całorocznych działań w ramach projektu „Józef Piłsudski… dotknij historii”. Projekt został objęty honorowym patronatem przez Pan Ernesta Nowaka Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz oraz był realizowany we współpracy z Miejsko-Gminną Biblioteką Publiczną w Zagórzu.

Pomysłodawczynie oraz koordynatorki przedsięwzięcia panie M.Hydzik i K.Żytka zaplanowały konkursy, wiele ciekawych akcji oraz spotkań. Realizację projektu zainaugurowała akcja „Imieniny Marszałka”, w ramach której uczniowie Szkoły Podstawowej w Zagórzu zaprojektowali i wykonali okolicznościowe e-kartki, które pocztą elektroniczną przesłano do szkół w województwie podkarpackim, noszących imię Józefa Piłsudskiego.

W Bibliotece Miejskiej odbyły się spotkania-prelekcje przybliżające młodemu pokoleniu postać tego wybitnego przywódcy.

Czytaj więcej: „Józef Piłsudski… dotknij historii”

List do Mikołaja

I Gminny Konkurs Literacko-Plastyczny "List do Św. Mikołaja" pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz w SP w Porażu.

30 listopada w SP Poraż został rozstrzygnięty kolorowy i wzruszający konkurs listowy. Jury w składzie; przewodnicząca Elżbieta Raus, członkowie; Aniceta Brągiel i Teresa Zając - miało nie lada zadanie. Stanęło przed trudnym wyborem laureatów spośród 31 prac ze wszystkich szkół podstawowych z Gminy Zagórz. 18-stu w pierwszej grupie wiekowej-klas I-III, 13 stu w drugiej, czyli klas IV-VII.
Oceniano wartość plastyczną i literacką małych arcydzieł.

Przedstawiamy oficjalne wyniki:
Kategoria I
I msc - Katarzyna Kaleniecka SP Czaszyn
II msc - Maja Wojtowicz SP Zagórz
III msc - Agnieszka Wołk SP Tarnawa
wyróżnienia
Mateusz Szczepek SP Zahutyń
Maja Głodek SP Zagórz
Weronika Kiełtyka SP Mokre
Emilia Krajzewicz SP Łukowe

II kategoria
I msc Wiktoria Bartosik SP Zagórz
II msc Martyna Toczek SP Zagórz
III msc Miłosz Krawczyk SP Poraż
Wyróznienia
Bartosz Zubel SP Poraż
Ewa Zborowska SP Tarnawa

Uroczyste wręczenie nagród nastąpiło w dniu 5 grudnia o godzinie 10.00 w budynku SP Poraż podczas spotkania ze Św. Mikołajem. Konkurs został przeprowadzony przez Joannę Pisula.

Czytaj więcej: List do Mikołaja

Dzień Pluszowego Misia

W związku z obchodzonym 25 listopada Dniem Pluszowego Misia, dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Czaszynie przyniosły dzień wcześniej do szkoły swoje ulubione pluszaki. W trakcie zajęć zapoznały się z historią Dnia Pluszowego misia, odbyła się gimnastyka poranna z misiami oraz innymi maskotkami. Rozwiązywały również zagadki, śpiewały znane piosenki o misiach i bawiły się z nimi w kółeczko. Na zakończenie zostały zaproszone na słodki poczęstunek – ciasteczka, do których do wypieku użyto miodu, przysmaku misiów.

Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo “czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”. Jest towarzyszem dzieci i dorosłych w świecie beztroskiej zabawy oraz przyjacielem-powiernikiem największych sekretów i tajemnic. Czy święto Misia jest potrzebne? „Oczywiście, że tak!” – odpowiadają zgodnie dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu.

Czytaj więcej: Dzień Pluszowego Misia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu