Szkolne wieści

Zmiana terminu zawodów o Puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu!

UWAGA !!!
Ze względu na trudne warunki atmosferyczne i problemy komunikacyjne "II Puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu"w halowej piłce nożnej juniorów zostaje przeniesiony na 23 marca 2013 r.

SP Zahutyń: Jasełka w Kościele Parafialnym w Zahutyniu

Jasełka w Kościele Parafialnym w Zahutyniu – 13.01.2013 r.

Tradycyjnie, jak co roku, nasza szkoła przygotowała Jasełka, które zostały przedstawione w okresie przedświątecznym w naszej szkole i przed społecznością lokalną.  W tym roku miało to miejsce 13 stycznia po  Mszy Świętej w Kościele Parafialnymw Zahutyniu. W jasełkach zaprezentowało się osiemnastu młodych artystów. Były to dzieci zarówno wprawione scenicznie,jak i te, które z wielką tremą wystąpiły po raz pierwszy. Mali aktorzy w specjalnie przygotowanych kostiumach oraz w pięknej scenografii nawiązującej
do Betlejem, przedstawili sceny narodzin Chrystusa. Z dużym zaangażowaniem odtwarzali role świętego Józefa, Maryi, Trzech Króli, pasterzy, aniołów oraz diabłów. Mimo, że przesłanie jasełek miało poważny charakter, cały występ był wesoły, pełen kolęd
i humorystycznych scenek, podczas których odbywała się walka dobra ze złem. Jasełka miały pozytywne zakończenie i dobro pod postacią aniołków odniosło zwycięstwo nad diabłami obrazującymi zło. Dzieci podczas występu zaprezentowały nie tylko swoje umiejętności wokalne, recytatorskie
i aktorskie, ale wykazały się też nie lada odwagą, aby wystąpić przed tak liczną publicznością. Za swój występ zebrały gromkie brawa.

Umiem Pływać 2013 - dotacja na naukę pływania

Umiem Pływać 2013(kliknij aby powiększyć)

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Zdjęcie Pamiątkowe Uczestników Konkursu6 marca 2013 r. w Domu Strażaka w Porażu odbyły się eliminacje gminne do Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W turnieju wzięło udział 26 uczniów ze szkół podstawowych i gimnazjów z Zagórza, Tarnawy Dolnej, Czaszyna, Łukowego, Poraża, Zahutynia i Mokrego.


Młodzi adepci pożarnictwa na początek zmierzyli się z pisemnym testem. Ich zadaniem było zakreślenie w ustalonym czasie poprawnych odpowiedzi. Najlepsze „piątki” w poszczególnych kategoriach wiekowych uzyskały awans do rundy finalowej.  W grupie I, obejmujacej uczniów „podstawówek” znaleźli się:
1. Michał Paszkiewicz (SP Poraż),
2. Dawid Gocek (SP Czaszyn),
3. Wojciech Kiełtyka (NSP Mokre),
4. Marek Szary (NSP Mokre),
5. Paweł Szul (SP Łukowe).
W grupie II (gimnazjalistów) do finału zakwalifikowali się: 1. Maciej Filipowicz (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), 2. Kamil Paszkiewicz (Gimnazjum nr 2 w Zagórzu), 3. Cyprian Feleńczak (Gimnazjum nr 2 w Zagórzu), 4. Rafał Groś (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej), 5. Maciej Kieca (Gimnazjum w Tarnawie Dolnej).

W finałowej cześci turnieju zawodnicy mieli za zadanie udzielić odpowiedzi

Czytaj więcej: Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

Puchar Burmistrza: zwycięstwo UKS „Gimball” Tarnawa

Sukces UKS „Gimball” Tarnawa - piłkarze okazali się najlepsi podczas turnieju halowej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz. Drugie miejsce przypadło gospodarzom turnieju - drużynie  MKS „Osława” Zagórz, a trzecie LKS „Juventus” Poraż.

1678

Król Strzelców – Bogusław Wróbel (MKS „Osława” Zagórz)

Najlepszy Bramkarz – Jakub Mołczan (UKS „Gimball” Tarnawa)

Sędziowie: Dariusz Buczyński i Krzysztof Szul

Już w najbliższą sobotę (16 marca) w hali sportowej Gimnazjum w Nowym Zagórzu kolejna dawka sportowych emocji -
II puchar Dyrektora MGOKiS w Zagórzu
w halowej piłce nożnej juniorów.

Serdecznie zapraszamy!

puchar dyrektora

Ogłoszenie w sprawie polsko-szwajcarskiej wymiany młodzieżowej

komunikat wymiana młodzieży

(kliknij aby powiększyć)