Aktualności

Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

GMINA ZAGÓRZ: Uszkodzone przepusty i drogi dojazdowe. Zalane pomieszczenia szkolne, podtopione boisko sportowe, rozmyte nawierzchnie dróg gminnych – oto skrótowy bilans piątkowej (8 lipca) nawałnicy, która przetoczyła się przez zagórską gminę powodując straty szacowane w setkach tysięcy złotych.

Takich opadów deszczu nie pamiętają najstarsi mieszkańcy miejscowości Czaszyn, która znalazła się w centrum piątkowej nawałnicy. W wyniku oberwania chmury na boisko LKS Czaszyn spadły tony wody zamieniając obiekt sportowy w… staw. W wodzie znalazły się ławki i namioty rozstawione na potrzeby niedzielnego Festynu Parafialnego.

Czytaj więcej: Szacują szkody po piątkowej nawałnicy

Ostrzeżenie

ostrzezenie1

Bieszczadzkie Lato z Książką

Obraz_28518 czerwca, w sobotę, na jeden dzień Lesko stało się w jakimś sensie stolicą polskiej książki. Pomimo licznych trudności, Dyrektor Wydawnictwa BOSZ, Bogdan Szymanik, zdecydował, że impreza, która miała być zawieszona, odbędzie się — wprawdzie tylko w Lesku, i tylko w jednym dniu — ale jednak. W spotkaniach autorskich wzięły udział panie z Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy zagórskiej bibliotece, a także dzieci i młodzież ze szkół z naszej gminy. Wyjazd zorganizowała dyrekcja Miejsko-Gminnej Biblioteki w Zagórzu.

Czytaj więcej: Bieszczadzkie Lato z Książką

I Turniej Piłkarski w Tarnawie Górnej

TARNAWA GÓRNA (GMINA ZAGÓRZ): Pomimo niesprzyjającej aury tytułowa impreza piłkarska zgromadziła 5 drużyn reprezentujących świetlice wiejskie z terenu Gminy Zagórz. Sobotnie (2 lipca) zawody obfitowały w widowiskowe akcje i grad bramek. Podczas wręczania nagród młodzi piłkarze mówili zgodnie – więcej takich turniejów! Co na to organizatorzy?

Inicjatorem organizacji wakacyjnego turnieju świetlicowych drużyn piłkarskich był Mieczysław Kloczkowski – kierownik Świetlicy Wiejskiej w Tarnawie Górnej. Ten jak się okazało bardzo trafiony

Czytaj więcej: I Turniej Piłkarski w Tarnawie Górnej