Podsumowanie projektu

W grudniu Szkoła Podstawowa w Czaszynie zakończyła realizację projektu "Przez zabawę do nauki matematyki" finansowanego przez Fundację mBank.

Na apelu przypomniano działania podejmowane w ramach tego projektu, ogłoszono wyniki przeprowadzonych konkursów, zaprezentowano nagrodzone prace oraz wręczono nagrody dla zwycięzców konkursu "Układamy Radosne sześciany".

Dzięki realizacji projektu szkoła zakupiła dużo atrakcyjnych gier logicznych i strategicznych oraz układanek, z których dzieci bardzo chętnie korzystają. Sprzyja to rozwijaniu wyobraźni, kreatywności, umiejętności logicznego myślenia, przewidywania i wyciągania wniosków.

Uczniowie wzięli udział w obchodach Międzynarodowego Dnia Kropki i VII Światowym Dniu Tabliczki Mnożenia. Projektowali i wykonywali matematyczne gry, puzzle, karty i domina. Poznali zasady tworzenia zabaw i gier w aplikacji Learning Apps oraz pracę z awatarem Voki. Przeprowadzono wiele ciekawych konkursów. Wszystkie te działania sprzyjały uczeniu się matematyki poprzez zabawę. Zdobyte wiadomości i umiejętności będą procentować w kolejnych latach nauki.

Wprawdzie projekt "Przez zabawę do nauki matematyki" dobiegł końca, ale już teraz myślimy o kolejnym...