Spotkanie wigilijne w Szkole Podstawowej w Zahutyniu

Każdego roku, przed świętami Bożego Narodzenia w Szkole Podstawowej w Zahutyniu organizowane jest „Spotkanie Wigilijne”. Uczniowie, przedszkolaki i pracownicy szkoły spotkali się 21 grudnia, wszyscy odświętnie ubrani, przy pięknie nakrytych i udekorowanych stołach z opłatkiem w ręku. Modlitwę na rozpoczęcie poprowadził ksiądz proboszcz Adam Jaworski, potem były życzenia świąteczne od pani dyrektor Wandy Izdebskiej a później wszyscy wszystkim życzyli „Wesołych Świąt”. Potrawy wigilijne zapewniła, jak zwykle niezawodna pani Aneta Szczepek, przewodnicząca Rady Rodziców. Bardzo serdecznie dziękujemy !!!! Dziękujemy też sponsorowi, którego pozyskała pani Aneta. Słodkości na wigilijny stół przygotowała razem z mamą Julka Szczupaczyńska- ciasteczka były wyborne! Dziękujemy! Korzystając z cudownej, świątecznej atmosfery wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki. To było radosne, świąteczne spotkanie. W południe do szkoły przyszli rodzice, dziadkowie i rodzeństwo - dla nich wszystkie dzieci przygotowały program artystyczny a grupa teatralna  „Psotka” wystawiła Jasełka. Nasi mali artyści, od przedszkola do klasy trzeciej, spisali się wspaniale. Dostarczyli wszystkim zebranym wiele radości, wzruszeń i powodów do dumy. Ten dzień doskonale przygotował nas na „przyjście Pana”. W przedszkolu rodzice otrzymali od swoich pociech (i Pań) piękne szopki betlejemskie - wykonane podczas zajęć.


W piątek, miła niespodzianka - Mateusz Wosachło, uczeń klasy trzeciej, częstował wszystkich uczniów pierniczkami. Dumny, opowiadał jak pomagały mu mama i siostra. Brawo i dziękujemy. Na święta uczniowie zabrali dla  swoich bliskich kartki okolicznościowe, które zrobili na warsztatach artystycznych, w środku samodzielnie napisali serdeczne życzenia.
Za całe dobro i troskę o naszą małą społeczność szkolną pani dyrektor Wanda Izdebska, złożyła  ciepłe podziękowania i wręczyła świąteczny upominek dla przewodniczącej Rady Rodziców. Wszystkim życzliwym naszej szkole, dobrodziejom i darczyńcom życzymy Wesołych Świąt i wszelkiej pomyślności w Nowym Roku.