X Wieczór Kolęd i Pastorałek

Dbając o staropolską tradycję śpiewania kolęd, społeczność Szkoły Podstawowej Łukowem po raz kolejny zorganizowała Wieczór Kolęd i Pastorałek. Ta magiczna i wyjątkowa uroczystość wpisała się już w tradycję szkoły.  21 stycznia 2018r., późnym popołudniem, przy blasku świec, w Domu Ludowym w Łukowem licznie zgromadzili się mieszkańcy Łukowego i okolicznych miejscowości, aby wspólnie głosić nadejście Maleńkiej Miłości. Ustrojone drzewka, śnieg za oknem, migoczące lampki zachęcały do wspólnego kolędowania i śpiewania pastorałek.

Wieczorne spotkanie z kolędą uświetnili swoją obecnością:  Pan Bogdan Antolak – Radny Rady Miejskiej w Zagórzu, Pani Ewa Get – Dyrektor Zespołu Obsługi Szkół w Zagórzu, Pan Edward Mąka – Dyrektor Miejsko – Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Zagórzu, Pan Grzegorz Sowa – Sołtys wsi Kalnica oraz Pani Ewelina Morawa – Przewodnicząca Rady Rodziców.

Świąteczny Koncert Kolęd w Łukowem to wydarzenie międzypokoleniowe, które zawsze gromadziło ludzi w różnym wieku, od kilkulatków przez uczniów i młodych absolwentów, aż po seniorów – przyjaciół szkoły. W tym roku obchodziliśmy mały jubileusz 10-lecie Wieczoru Kolęd i Pastorałek. Za sprawą przygotowanej, ciekawej galerii zdjęć była to okazja do wspomnień i refleksji.

Ten uroczy wieczór rozpoczęto kolędą „Bracia, patrzcie jeno” w wykonaniu pracowników Szkoły Podstawowej w Łukowem. Następnie zabrzmiały kolędy, pastorałki i piosenki bożonarodzeniowe w wykonaniu: Izabeli Siedleckiej, Nikoli Kusiak, Mai Bednarczyk, Oliwii Strzyż, Sandry Zielińskiej, Adrianny Zarzycznej, Karoliny Stach, Dominiki Puzio, Weroniki Marcinik, Martyny Osenkowskiej, Natalii Gajda, Wiktorii Zarzycznej, Amelii Tomala, Dominiki Jankowskiej, Julii Domalik, Anny Morawy, Kingii Gąsior i Amelii Groń. Zebrani mieli również okazję usłyszeć wiązankę świątecznych piosenek w języku angielskim w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego i pierwszoklasistów.

Do wspólnego kolędowania przyjęły zaproszenie także miejscowe zespoły ludowe. Piękne występy i cudowne kolędy zespołów „Łukowianie’’, „Połańce” i Koła Gospodyń Wiejskich z Kalnicy wniosły do spotkania wiele uroku, radość i wspaniały nastój świąteczny.

Wielu niezapomnianych przeżyć, wzruszeń, łez i uśmiechu dostarczył występ dzieci przygotowany dla Babci i Dziadka z okazji ich święta. Cała publiczność z wypiekami na twarzy oklaskiwała występ najmłodszych, którzy wszystkich utwierdzili w przekonaniu, że „ Babcia jest bardzo kochana, bo powiada bajki i bierze na kolana”, a „Dziadek musi być, bo fajny jest i super…”

Ten uroczysty wieczór był również okazją do złożenia noworocznych życzeń. Pani Dyrektor Anna Grochowianka, dziękując wszystkim za tak liczne przybycie, złożyła zebranym najserdeczniejsze życzenia: Aby ten rok mijał spokojnie, bez trosk i zmartwień, aby przyniósł wiele sukcesów, odważnych marzeń, mądrych decyzji, moc satysfakcji, a Maleńka Miłość, która przyszła na świat, niech błogosławi na każdy dzień Nowego 2018 Roku.

Na zakończenie, tradycyjnie poprosiła o wspólne zaśpiewanie kolędy „A wczora z wieczora…”. Wszyscy obecni z radością włączyli się do wspólnego śpiewania, nie tylko tej, ale też kolejnych, pięknych, coraz bliższych sercu i tworzących coraz bardziej magiczną atmosferę kolęd.

Galeria zdjęć:

http://splukowe.szkolnastrona.pl/index.php?p=ga&idg=mg,27&id=188&action=show