Szkolne wieści

Wycieczka do Zagórza

Dnia 16 października uczniowie klas I-III ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wybrali się na jesienną wycieczkę do Zagórza. Celem wyprawy była plenerowa Droga Krzyżowa, ruiny klasztoru i obserwacje przyrodnicze. Piękna pogoda pozwoliła nam w pełnej jesiennej krasie delektować się otaczającą nas przyrodą, rozważać stacje Drogi Krzyżowej, przypomnieć sobie Dekalog i spojrzeć na sylwetkę wielkiego Polaka Jana Pawła II wędrującego po bieszczadzkich szlakach. Cała wyprawa to była jedna wielka lekcja religii, przyrody, plastyki, historii. Dzieci miały możliwość podziwiania panoramy Zagórza z wieży widokowej oraz zjedzenia śniadania w plenerze. Wypoczęci, uśmiechnięci i pełni nowych doznań wróciliśmy do szkoły. Zachwycone dzieci stwierdziły, że teraz już wiedzą gdzie zaprosić rodziców na wspólny spacer.Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Czytaj więcej: Wycieczka do Zagórza

Dzień Nauczyciela

13 października w Szkole Podstawowej w Zahutyniu odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Komisji Edukacji Narodowej. Zgromadzonych gości serdecznie powitała pani dyrektor Wanda Izdebska. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli: Ojciec Czesław Pantoł, prezes OSP w Zahutyniu pan Edward Fal, emerytowane nauczycielki, panie- Wanda Czapla, Helena Fal, Bronisława Żuchowska, Bożena Banasiewicz, Teresa Bazylak oraz panie z Rady Rodziców- przewodnicząca Aneta Szczepek, Edyta Nowak, Marzena Tyski i Ewelina Strzęciwilk. Dzieci z przedszkola oraz uczniowie klas I-III przygotowali piękny program artystyczny podkreślający trud nauczycieli włożony w nauczanie i wychowanie młodego pokolenia. Członkowie koła teatralnego „ Psotka” przedstawili humorystyczne scenki z życia szkoły. Pani dyrektor wręczyła przyznane nagrody a Rada Rodziców uhonorowała wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły upominkami i kwiatami złożonymi na ręce pani dyrektor. Z życzeniami, upominkiem i kwiatami wystąpił pan Edward Fal. Mały Samorząd Uczniowski wręczył zaproszonym gościom róże dziękując za przybycie a paniom nauczycielkom złożył serdeczne życzenia. Spotkanie dostarczyło wszystkim wielu miłych chwil i wzruszeń. Mali artyści otrzymali gromkie brawa i słodycze od zaproszonych gości. Podczas wspólnego poczęstunku przy kawie i ciasteczku wspominano szkołę z dawnych lat i rozmawiano o dzisiejszych czasach. Dzięki staraniom pani Anety Szczepek otrzymaliśmy owoce i słodycze, za które serdecznie dziękujemy. Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Czytaj więcej: Dzień Nauczyciela

Akcja „ Uczymy ratować”

16 października przypada „Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca”. W tym dniu uczniowie z klas I-III Szkoły Podstawowej w Zahutyniu wraz z paniami: Beatą Iwanowska, Anną Stawarz i Anną Jankojć  włączyli się do akcji na największą lekcję resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Całe wydarzenie miało na celu propagowanie i doskonalenie umiejętności udzielania pierwszej pomocy. Dla dzieci była to kolejna lekcja nauki „Ratowania życia”. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Teatr SDK Sanok

12 października uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Zahutyniu i przedszkolaki  miały możliwość obejrzenia inscenizacji opartej na motywach jednego z najpopularniejszych animowanych filmów ostatniego okresu „ Krainy lodu”. Muzyczna opowieść, barwna scenografia i wspaniała gra aktorska wprowadziła dzieci w baśniowy świat księżniczek, rozbójników i zwierząt przemawiających ludzkim głosem. „ Opowieści z lodowej krainy” to wzruszające i zabawne widowisko, które- pomimo zimowej scenerii- wlało w serca młodych odbiorców dużo ciepła i radości. Musical okazał się doskonałą formą spędzenia wolnego czasu i wzbogacił doznania artystyczne naszych dzieci.

Ojciec święty Jan Paweł II. Kolejny wzruszający Dzień Papieski w naszej szkole.

Uczniowie klasy VII SP w Porażu, przygotowani przez księdza proboszcza, pięknie nam dziś przybliżyli postać tego wielkiego Polaka. Mieliśmy okazję uczestniczyć w improwizowanej lekcji, podczas której padało mnóstwo pytań i odpowiedzi, dotyczących 25-letniego pontyfikatu. Tłem spotkania był film, przedstawiający Jana Pawła II. Na zakończenie wszyscy uczniowie głośno odśpiewali "Barkę", aż w każdym oku zakręciła się łezka wzruszenia.

My pierwszaki Tobie szkoło przyrzekamy...

6 października dzieci z klasy pierwszej złożyły uroczyste ślubowanie i zostały pasowane na uczniów SP im Janusza Korczaka w Porażu. W uroczystości uczestniczyli rodzice pierwszoklasistów, pani dyrektor, nauczyciele, młodsi i starsi uczniowie. Szanownych gości przywitali uczniowie z klasy III, następnie na scenę niepewnym krokiem wkroczyły dzieci z klasy I. Każdy pięknie się przedstawił, potem opowiedział zebranym, czego nauczył się w szkole,a wyraził to deklamując wiersze. Goście usłyszeli też piosenki w wykonaniu męskiego chóru, gdyż w klasie I jest 11 chłopców i 2 dziewczynki. Do ceremonii pasowania zaproszono panią dyrektor. Wszyscy z wielką powagą wypowiedzieli uroczyste słowo „ Ślubujemy”. Następnie były prezenty od rodziców i starszych uczniów. Uroczystość zakończyła się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców.

Marzycielska Poczta w wykonaniu uczniów klasy VII i IV SP w Porażu.

Nasi uczniowie zawsze są chętni do wszelkich działań, które niosą dobro i uśmiech. W tym roku szkolnym rozpoczęli swoje "dawanie serca" od pisania listów i własnoręcznie wykonanych kartek pocztowych do chorych dzieci. Pobrali profil cudownej Lenki, poznali jej historię, porozmawiali o tym, co chcieliby jej powiedzieć i przystąpili do dzieła. Powstały kolorowe, piękne strony zapełnione przemyślanymi słowami otuchy. Wszystko trafiło do koperty i popłynęło do 5-letniej dziewczynki. Niedługo kolejne maluchy otrzymają od nas listy. Tego jesteśmy pewni. Dużo zdrowia dla wszystkich podopiecznych "Marzycielskiej Poczty.