Aktualności

Badmintonowe sukcesy UKS Czaszyn

badmintonCZASZYN/STRASZĘCIN: W ubiegłym tygodniu Zespół Szkół w Straszęcinie był gospodarzem Finału Wojewódzkiego Igrzysk Młodzieży Szkolnej w badmintonie. Szkoła Podstawowa w Czaszynie wprowadziła do grona finalistów zarówno drużynę dziewcząt jak i chłopców. W ścisłym finale znalazły się też dziewczęta z SP 4 w Sanoku.

W zawodach wzięło udział po osiem najlepszych drużyn dziewcząt i chłopców, wyłonionych we wcześniejszych eliminacjach. Chłopcy, w składzie: Szymon Jaworski, Łukasz Jaworski i Bartek Osenkowski, po trzech meczach grupowych, uplasowali się ostatecznie na piątym miejscu.

Czytaj więcej: Badmintonowe sukcesy UKS Czaszyn

Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane

Jest ich sześcioro. Są niezwykle utalentowani. Swoimi sukcesami rozsławiają zagórską gminę w kraju i na świecie.

Mowa tu o: Bartoszu Głowackim, Ewelinie Wronowskiej, Dominice Witowicz, Justynie Aleksandrze Filipowicz, Wiktorii Łoskot oraz Michale Paryżaku – laureatkach i laureatach Nagrody Burmistrza Miasta i Gminy Zagórz:

Czytaj więcej: Nagrody Burmistrza Zagórza rozdane

Cenny prezent na urodziny

ZAGÓRZ: Obchodząca w bieżącym roku 125 – lecie działalności Ochotnicza Straż Pożarna w Zagórzu jest jednym z laureatów konkursu w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich (PO FIO). Dotacją w kwocie 45 000 zł nagrodzono strażacki projekt pt. „Wakacyjna akademia patriotyzmu lokalnego”.

Tytuł jest nieprzypadkowy, bo ochotnicza służba strażacka jest przecież jednym z najszlachetniejszych przejawów lokalnego patriotyzmu. Bez wątpienia nigdy nie brakowało go strażakom z OSP Zagórz, którzy od kilku pokoleń nieprzerwanie służą swojej lokalnej społeczności niosąc wsparcie i ratunek w rozmaitych,

Czytaj więcej: Cenny prezent na urodziny

Ogłoszenie

Burmistrz Miasta i Gminy Zagórz informuje, o możliwości składania wniosków dotyczących:

1) nagród i wyróżnień dla zawodników, trenerów i innych osób wyróżniających się osiągnięciami w działalności sportowej- nagrody i wyróżnienia mogą być przyznane:

Czytaj więcej: Ogłoszenie

Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych — w bibliotece i w filharmonii

Godzinami o książkach – pod takim hasłem już od ponad roku w zagórskiej bibliotece odbywają się spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki. Członkinie Klubu – w stale powiększającym się gronie - spotykają się raz w miesiącu, aby w miłej atmosferze porozmawiać o książkach. Minął kolejny miesiąc i znów spotkałyśmy się w bibliotece, aby tym razem omówić dwie książki: Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory Listy na wyczerpanym papierze oraz Erica-Emmanuela Schmidta Moje życie z Mozartem.
Pierwsza pozycja Listy na wyczerpanym papierze zawiera niepublikowaną dotąd korespondencję Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory z lat 1964-1966. Wewnątrz książki znajdujemy czułe, przepełnione miłością, a zarazem pisane w bardzo prosty sposób listy i pocztówki dwojga zakochanych

Czytaj więcej: Spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dorosłych — w bibliotece i w filharmonii

Lepiej zapobiegać niż leczyć” w Tarnawie Dolnej

W dniach 27-29 kwietnia 2011 w szkole w Tarnawie Dolnej odbyły się bezpłatne, przesiewowe badania profilaktyczne układu krążenia zrealizowane w ramach programu „Lepiej zapobiegać niż leczyć”.

Przeprowadzili je studenci Koła Naukowego przy Katedrze i Klinice Kardiologii Uniwersytetu Medycznego w Lublinie wraz z opiekunem dr n. med. Elżbietą Mazur-Stążką i lekarzem stażystą Katarzyną Golonką.

Badania obejmowały: szczegółowy wywiad lekarski w formie ankiety, kompleksowe badanie fizykalne, ocenę masy ciała wg wskaźników BMI i WHR, pomiar procentowej zawartości tkanki tłuszczowej, komputerowy zapis EKG, pomiar tętna i ciśnienia tętniczego krwi, badanie poziomu cukru we krwi, badanie poziomu dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu, pikflometrię.

Czytaj więcej: Lepiej zapobiegać niż leczyć” w Tarnawie Dolnej